o nás        členská základna a tak …  

 

O vzniku               

 

My, níže vyjmenovaní členové hudební skupiny 9.patro, oznamujeme, že naše těleso vzniklo 9.1. roku 2009 v 9:09 PM v 9.patře na Praze 8 (sousedí s Prahou 9). První myšlenka na 9.patro vytryskla zhruba 9.měsíců před naším vznikem a jelikož hemživost myšlenek máme vcelku dobrou a i zdraví zatím slouží, byl porod bezbolestný. Příčinou početí byl na 99% umělecký přetlak Jirky Svítka, který dodal prvních 9 písní.

 

Pokud se nám podaří uvolnit se od svých každodenních povinností a starostí, tak hodláme tvořit a hrát především pro radost svoji a snad i dalších obyvatel planety Země, potažmo i případným návštěvám z Vesmíru. Zkrátka pohoda, nebudeme to hrotit. Jsme aktivní i v různých jiných hudebních tělesech (viz. závorky u členů kapely níže).

 

O kapele

 

Hudební skupina 9.patro hraje ve složení Helena Svítková (zpěv, perkuse), Jiří Svítek (klarinet, kytara, zpěv), Leoš Valigurský (kytara, zpěv), Jakub Spěváček (baskytara, zpěv). Produkuje výhradně vlastní tvorbu orientovanou na sdělení v textu a hudbu, která je ovlivněna folkem, jazzem, swingem a kdoví čím ještě. Autorský tým v kapele 9.patro tvoří Jirka Svítek (texty,hudba) a Leoš Valigurský (hudba).

 

Členská základna

 

 

Helena Svítková – zpěv (Šuplík, OZO)

Zpěvačka a frontwomanka, zástupkyně kapelníka, která ho velmi často zastupuje i v jeho přítomnosti. Vokalistka spřátelené kapely Šuplík.

 

Jiří Svítek - autor, klarinet, saxofon, kytara, zpěv (LeKapr, Svitky, OZO)

Kapelník, autor hudby a textů. Člen různých hudebních těles jako např. LeKapr, OZO, Svitky, Jamajz Pepy Streichla atd. Člen textové dílny u Slávka Janouška.

 

Leoš Valigurský - autor, kytara, zpěv (LeKapr)

Pohotový kytarista, nápaditý hudební skladatel a aranžér. Činorodý energický muž a všestranný kutil. Cokoli je mu třeba, udělá si úplně sám. Člen kapely LeKapr.

 

Jakub Spěváček – baskytara, zpěv (Sine Nomine)

Zádumčivý baskytarista s rockovými kořeny, který má na svém nástroji o jednu strunu více než bývá normálně obvyklé.

 

DOMŮ:  DEVATEPATRO.WZ.CZ