NOVINKY     NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY z NAŠEHO PATRA 

 

ZPOVĚDNICE

Právě vyšlo CD, jehož „obalem“ je sbírka písňových textů Jirky Svítka a celé dílo se jmenuje "Zpovědnice". Kniha obsahuje cca 70 textů a hudební CD obsahuje 14 písní, které hraje skupina 9.patro a hosté Luboš a Jan Přibylovi, Jan Adam a Martin Čepelík. Na zvukovém zpracovaní se podílel hlavně Martin Čepelík, ale také dílem Jan Šafařík a Jakub Spěváček. Knížku doplnila ilustracemi Jana Svítková a o grafickou úpravu se postarala Helena Svítková. Všem moc děkujeme za výtečnou spolupráci. Máme radost! Kdybyste někdo zatoužil toto výtvarně-literárně-hudební dílo vlastnit, ozvěte se na svitekj@seznam.cz . Cena lidová: 200 Kč plus poštovné.

 

 

27.11. 2017 – Folkparáda

Písnička „Rybníky“ byla dne 26.11. nasazena do Folkparády Českého rozhlasu, kde je též popsán způsob hlasování. Pořad je k poslechu archivu Českého rozhlasu.

 

19.9. 2017 – Písničkové rozhovory

 Naše písně zazněly v pořadu Českého rozhlasu - Písničkové rozhovory.

 

11.11. 2016 – Zpovědnice v éteru II

Písnička „Kocour“ se stala „Jedničkou Rádia Folk“ a pronikli jsme i na vlny Českého rozhlasu konkrétně do pořadu Folková pohlazení (8.11. cca. od 14té minuty).

 

20.5. 2016 – Zpovědnice v éteru

Naší knize a CD se ve svém pořadu „Zvukové Hrubky“ na Radiu Folk poměrně obšírně věnoval Tomáš Hrubý. Záznam je k dohledání v archivu pořadu (vydání ze 4.5.2016).

V pondělí 23.5. po 21:00 bude uvedena v pořadu Československá diskotéka Radia Petrov naše píseň V cele a to i s příslušným komentářem :0). Poslech možný i přes internet.

 

16.4. 2016 – Třikrát z Proglasu

V hudební profilové rubrice rádia Proglas bude věnována pozornost našemu albu a sbírce Zpovědnice a to v pořadu Třikrát z Proglasu, který bude vysílán 19.4.2016 ve 14:30. Poslech je možný rádiově i přes internet.

 

13.4. 2016 – Jednička Rádia Folk

Jsme rádi, že se Rádio Folk probouzí k životu a doporučujeme ho k poslechu! Při té příležitosti můžete také aktuálně hlasovat do hitparády "Jednička Rádia Folk" pro naši píseň Kocour ZDE

 

7.3. 2016 – Na houbách v hitparádě II

Díky všem, kteří nám dali svůj hlas v hitparádě Country Rádia. Jelikož jsme díky vašim hlasům postoupili do dalšího měsíce, lze pro nás hlasovati znovu a opět ZDE .

 

8.2. 2016 – Na houbách v hitparádě

Do hitparády Folkové stupně na Country Rádiu byla vpuštěna píseň Na houbách z alba Zpovědnice. Hlasovat pro ni můžete až do konce února vždy 1x za den ZDE. .

 

19.1. 2016 – Zpovědnice na Country Radiu

V neděli 17.1. 2016 byla sbírka textů a CD Zpovědnice představeny v pořadu Folkmenu Country Rádia. Komu tento pořad unikl má možnost ještě stihnout reprízu, která se vysílá od čtvrteční půlnoci (tedy 21.1.2016 od 0:00) :o) http://www.countryradio.cz/

 

17.3. 2013 – duo 9.PATRO

Dá se říci, že náhoda způsobila to, že 9.patro tu a tam příležitostně vystoupí i jako duo Jirky a Hely, pár takových příležitostí naleznete v sekci  "VYSTOUPENÍ"

 

20.10. 2012 – Texty a vystoupení

Sekci "TEXTY"  byly doplněny některé texty a v sekci "VYSTOUPENÍ" byla doplněna některá vystoupení.

Tak si počtěte a někdy se přijďte podívat na koncert :o)

 

14.7. 2012 – Štafle

Naše píseň „V cele“ byla nasazena do hitparády rádia Samson pod krycím názvem „Cela“. Tímto vás k poslechu této hitparády zveme a pokud se vám bude píseň líbit, věnujte nám své kliky. Poslech i kliky ZDE.

 

3.6. 2012 – Hraní s Pepou Streichlem

Uplynulých pár dní jsme strávili v objetí hudby. Ve čtvrtek proběhl velmi příjemný společný koncert 9.patra a Pepy StreichlaRyběnaruby a den poté koncert Pepy s Jirkou Svítkem v legendární folkové chalupě u Mikulců v Ústí u Staré Paky. Přičemž následoval víkend naplněný dobrou muzikou, pohodou, dobrou náladou a sounáležitostí. Takto se dobíjejí baterie. Díky všem zainteresovaným.

 

30.11.2011 – Vinohradské ohlédnutí

Člověk by se měl tu a tam ohlédnout. My se ohlížíme v krátké době již podruhé, neboť za pěkným se ohlížíme rádi. Včerejší společný koncert s Hudbandou v Carpe diem byl folkjazzově-bigbítově pestrý, bylo plno, dobrý zvuk, bavilo nás to a byla pohoda. Co více si přát?

 

17.11.2011 – Kocouří ohlédnutí

Pakliže by šlo nějak měřit pohodu při koncertě a pakliže by existovala stupnice ohodnocení této pohody od 1 do 10, kdy 10 je pohodový extrém, dosáhl by tento koeficient  během našeho společného Kocouřího vystoupení s Martinem Rousem hodnoty 9,5. Onen chybějící půlbod je za to, že se patrně nezdařilo panu zvukaři pořídit nahrávku ku památce. Hodnocení je stanovené čistě subjektivně na základě ohlasů diváků a našeho radostného pocitu. Více takovýchto pohod budiž nám přáno.

 

20.6.2011 – Štafle radia Samson

Naše Letní píseň postoupila z hitparády rádia Samson do běžného vysílání. Děkujeme za podporu!

 

9.5.2011 – Per v kuse

V 9.patře jsme se odhodlali k experimentu a přizvali k našemu vystoupení na Notování jako hosta bubeníka Mikiho Nopa. Hraní s rytmikou nás zaujalo natolik, že začínáme uvažovat o stabilním perkusistovi. Kam nás tyto úvahy dovedou ještě nevíme, ale za přesné a podnětné rytmy tímto Mikimu srdečně děkujeme.

 

13.3.2011 – Balkón

Vyběhli jsme ze svých cel na balkón. Výsledek shlédnete v sekci "UKÁZKY".

 

6.3.2011 – Porta

Postoupili jsme do pražského oblastního finále Porty

 

8.2.2011 – Štafle

Naše Letní píseň byla v tyto zimní dny nasazena do hitparády rádia Samson. Budeme rádi, když nám pro ni dáte hlas kliknutím na patřičná místa či e-mailem.

 

28.1.2011 Bandzone

Po Facebooku jsme se usalašili i v dalším virtuálním podvesmíru - na Banzone, kam jsme zároveň umístili naše nové demo nahrávky pořízené ve zkušebně. Žijeme v moderní virtuální době, asi to tak má být.

 

7.1.2011 – Notování

Zúčastnili jsme se Notování, kde nám bylo nadmíru příjemně a to nejen díky novému působišti a lidem kolem této soutěže, ale také proto, že jsme postoupili do semifinále. Přijďte nás tam podpořit 5.5.2011 :0)

 

1.1.2011 – Novinky v novém roce

Přejeme všem návštěvníkům těchto stránek (a to nejen těm pravidelným či občasným, ale třeba i všem omylem zabloudivším realitním makléřům či jiným hledačům nemovitostí vyšších pater) vše nejlepší v novém roce. Naše Patro vstupuje do nového roku s novou energií, s novými písněmi a s novým baskytaristou Kubou, který má na své baskytaře nataženu o jednu tlustou strunu více než bývá obvyklé. Naše zvukové spektrum se proto s novým rokem stává bohatší právě o nízké kmitočty vyluzované zmiňovanou strunou. Přijďte se o tom přesvědčit na některý z našich koncertů viz. "VYSTOUPENÍ".

 

28.9.2010 – Fotky od Náčelníka

Fotky z našeho společného koncertu s Luckou Redlovou, Kubou Horákem a neplánovaně i s Jamie Marshallem naleznete v albu Jirky Paparaciho Šámala. 

 

15.9.2010 – Ze Sklepa k Náčelníkovi

Náš koncert s Pepou Streichlem patrně již nestihnete.Tedy pokud nejste rychlejší než čas. Fotky z něj si však prohlédnout můžete. Děkujeme za ně Jirkovi Šámalovi. A děkujeme také Pepovi. Za zážitek. Dorazil totiž rychlíkem z Ostravy ve výborné formě také proto, že jel v kupé se samými pěknými mladými slečnami.

 

Co stihnout ještě můžete, je naše podzimní hraní v pražské prodejně hudebních nosičů „U Náčelníka“, kde naleznete i široký výběr kvalitních CDeček. Spolu s námi vystoupí Kuba Horák z kapely Zhasni a Lucka Redlová.

 

       

 

18.7.2010 – Jak bylo na festivalech?

Na výše položenou otázku by šlo odpovědět jednoslovně. Výtečně. Jak na Zahradě, tak i v Třeboni jsme si svá vystoupení patřičně užili, nasákli festivalovou atmosférou a všudypřítomnou muzikou. Nyní čerpáme kapelní dovolenou a těšíme se na sérii našich podzimně-zimních "VYSTOUPENÍ". Přijďte se za námi podívat.

Ve zbytku léta zveme také na Folkové prázdniny a akci textové dílny:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


17.5.2010 Romantinka

Dne 19.5. od 19:30 proběhne v čajovně Romantinka v rámci koncertu 9.patra křest Megadema dua Svitky, které naše Patro pozvalo coby hosty. Duo Svitky se nám totiž líbí, máme ke klukům blízko :0). Megademo s názvem „Moje žena hraje bridž“ pokřtí Martin Rous a Cimbura. Přijďte na muziku, na zábavu, na pohodu a na čaj.

 

 

26.4.2010 – FESTIVALY - rozuzlení

Máme za sebou finálová hraní na Portě i Zahradě. Na Zahradu do Náměště na Hané postupujeme a v pražském finále Porty jsme skončili v autorské soutěži na třetím, žel tedy prvním nepostupovém místě, ale v nabité pražské konkurenci to lze s jistou dávkou pozitivizmu vykládat jako úspěch. Postoupili jsme také na festival Okolo Třeboně. Dá se tedy říci, že u nás na Patře zavládla spokojenost.

 

 

29.3.2010 - FESTIVALY

Postoupili jsme do pražského oblastního finále Porty i českého finále Zahrady.

 

 

3.3.2010 – Tonda a fotky

Počet kmenových členů naší kapely se časem ustálil na počtu 4 kusy. Tondu Podlahu kdykoli velmi rádi uvidíme a přivítáme na našem Patře coby hosta a kamaráda a možná někdy zase i coby kmenového foukačkáře, bude-li mít více času.

V sekci. "FOTKY"  naleznete několik obrázků z našeho koncertu v Prostějově, bylo nám tam příjemné hrát a těšíme se na příště.

 

 

3.1.2010 – Demo

V sekci. "UKÁZKY"  naleznete část nahrávek, které jsme pořídili na konci minulého roku.

Zároveň přejeme všem návštěvníkům těchto stránek vše dobré v roce, který právě začíná.  

 

 

8.11.2009 – Na slovech záleží

Jirka Svítek bude ve čtvrtek 12.11. 2009 hostem pořadu o textech a textařích „Na slovech záleží“. Vysílá RADIO FOLK.  (viz.archiv - listopad 2009)

 

 

29.8.2009 – KONEC LÉTA

Koncem léta přidáváme pár fotografií spojených s Textovou dílnou u Slávka Janouška (koncert na Zahradě 2009, JAMAJZ a jiné) viz. "FOTKY" a zveme na poprázdninové podzimní koncerty viz. "VYSTOUPENÍ".

 

 

12.6.2009 – Sběrný dvůr

Jirka Svítek se podílel na natáčení CD Petra Nedvěda „Sběrný dvůr“. Křtící koncert se uskuteční 23.6. v 18:30 na Vyšehradě, letní scéna-amfiteátr. Pozvánka.

 

 

14.3.2009 - FESTIVALY

Postoupili jsme do pražského oblastního finále Porty i českého finále Zahrady.

 

 

8.3.2009 - NASNĚŽILO

Text Jirky Svítka "Nasněžilo" se dočkal konkurenčního hudebního zpracování, které můžete nalézt na hudebním nosiči Michala Vaňka s názvem "Písně do kapsy od kabátu". Tento nosič jakožto i výborného písničkáře a principála z Nového Boru doporučujeme k poslechu i k vidění.

 

 

1.3.2009 - JAMAJZ

Přijměte  pozvání  na improvizované  koncerty  hudebního  seskupení  JAMAJZ,  jehož členem  je  Jirka  Svítek ( + Pepa Streichl, Ivo Cicvárek, Lada Hiclová ).Termíny koncertů naleznete v sekci "VYSTOUPENÍ".

Zde ke stažení nabídka pro pořadatele (pdf 381kB).

 

 

27.2.2009 - PODĚKOVÁNÍ

9.patro děkuje Luboši Přibylovi za parádní doprovod na piano na koncertě v Carpediem 26.2.

 

 

15.2.2009 - PRVNÍ KONCERT ZA NÁMI, JAKÝ ASI BUDE KONCERT DRUHÝ?

Premiéru máme úspěšně za sebou a před sebou pravděpodobně hraní se Svitky a Zhasni v Carpediem. Pravděpodobně proto, že náš kytarista toho dne odlétá do Madridu, nicméně jiný kamarád (pianista) slíbil, že když bude mít čas, tak si s námi zahraje. Nemáme však už čas zkoušet. Tak se schválně přijďte 26.2. podívat, jak to všechno dopadne. Tak takhle my to vedeme … J

 

 

19.1.2009 - AHOJ

Tak jsme vznikli. Zatím jsme toho moc nenazkoušeli a už máme naplánovaná nějaká vystoupení a dokonce provizorně funguje i tento web, který hodláme postupně zušlechťovat. Zdá se, že svět je nějak rychlejší než jsme čekali. Divný.

   

DOMŮ:  DEVATEPATRO.WZ.CZ